Lokalni przedstawiciele Fundacji

Dorota Adamek-Nowak

dan.jpgWrocław

Lekarka. Na jednej z konferencji Młodych Lekarzy poznała Pawła Jezierskiego, następnie brała udział w uroczystości wręczenia pierwszych stypendiów i tak się zaczęła jej współpraca z fundacją. Prywatnie jest osobą żywiołową i uśmiechniętą. Wraz ze swoim psem(Flat Coated Retriver) należy do jednostki ratownictwa specjalistycznego Ochotniczej Straży Pożarnej zajmującej się poszukiwaniami osób zaginionych. Ponadto żegluje, chodzi po górach – szczególnie umiłowała Tatry, gdzie stara się być przynajmniej raz w roku. Jest z urodzenia optymistką nie umiejącą stać w miejscu, dlatego z przyjemnością powtarza za Goethe „Co skraca mi czas? - Działanie! Co wydłuża go niemiłosiernie? – Bezczynność”.

 

Piotr Cisłak 

pc.jpg

Lublin 

Lekarz w trakcie specjalizacji. Jest doktorantem w Zakładzie Fizjologii Człowieka Akademii Medycznej w Lublinie oraz młodszym asystentem w Oddziale Neurologii PSS w Stalowej Woli. Ukończył podyplomowo Zarządzanie Zakładami Opieki zdrowotnej i Administrację Zdrowiem Publicznym. Działając w fundacji stara się zdobyć środki na stypendia od firm i urzędów w województwie Podkarpackim. W fundacji spodobało mu się całkiem nowe spojrzenie na sprawy dotyczące nas wszystkich. Spotkał tu ludzi którzy podobnie myślą i którzy również chcą działać. W wolnym czasie „wciągają go bagna”. Każdą wolną chwilą spędza na terenie Poleskiego Parku Narodowego. Zna tam każdy zakątek. Autorem jego ulubionego cytatu jest Romain Rolland, który napisał - „Dobro to nie jest wiedza, to jest czyn”

 

Sławomir Józefowicz

sj.jpg

Toruń 

Lekarz specjalista chirurgii ogólnej. Pracuje na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyń Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Toruniu. Jest nieuleczalnym społecznikiem, udzielał się w samorządach szkolnych, w Samorządzie Akademii Medycznej w Bydgoszczy, w Parlamencie Studentów RP oraz w Izbie Lekarskiej. Od zawsze walczy z niesprawiedliwością, nierównością i absurdem w życiu codziennym. Nieliczne wolne chwile stara się poświęcać swojej rodzinie. Uwielbia taniec jest tancerzem klasy „A” w tańcach towarzyskich w stanie spoczynku. Jego największym sukcesem jest wspaniała rodzina, żona Radka – lekarz rodzinny i córeczka Karolina- przedszkolak, na pewno przyszła artystka. Mówi, że kiedyś pojedzie w Himalaje i do Chin. Naczelna zasada w życiu prywatnym i zawodowym to: „Primum non nocere” – po pierwsze nie szkodzić.

 

Zofia Annusewicz – Kot

zk.jpg

Olsztyn 

Lekarz Dentysta. Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie na oddziale lekarsko-dentystycznym. Razem z mężem prowadzi gabinet stomatologiczny. Z urodzenia warszawianka, z zamiłowania olsztynianka. Chciałaby, aby młodzi ludzie nie rezygnowali z lekarskiego powołania ze względu na brak perspektyw finansowych i podupadające zaufanie do zawodu lekarza .W nielicznych wolnych chwilach żegluje lub jeździ na nartach.

 

Andrzej Gawrecki

ag.jpg

Poznań 

Lekarz w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych. W 2005 r. ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu. Pół roku spędzone w Kilonii w ramach programu Socrates Erasmus oraz wiele praktyk odbytych w Niemczech sprawiło, że ma świadomość jak wiele rzeczy należy zmienić w polskim systemie opieki zdrowotnej. Zaangażowanie w pracę w Fundacji traktuje jako szansę zmiany wizerunku lekarzy i przywrócenia im należytej pozycji społecznej. Wierzy, że z osobami, które poznał w Fundacji oraz podczas Ogólnopolskich Konferencji Młodych Lekarzy uda mu się dokonać wielu pozytywnych rzeczy. Jego pasją jest sport, głównie piłka nożna, pływanie i rower, którym zazwyczaj jeździ do pracy. "Cierpliwość jest cechą ludzi szlachetnych", w trudnych chwilach przypomina sobie te słowa i próbuje sprostać wyzwaniom dnia codziennego.

 

Ania Wrona

aw.jpgGdańsk

Świeżo upieczona rezydentka radioterapii onkologicznej. Pracuje w Klinice Onkologii i Radioterapii Akademickiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.
Dołączyła do Fundacji, ponieważ uważa, że warto wspierać tak pozytywną i krzepiącą inicjatywę oraz utrzymywać przy życiu ideały, współpracując z energicznymi i charyzmatycznymi ludźmi. Prywatnie - nie wyobraża sobie życia bez miłości, zwierząt, muzyki ( słucha różnej – od Mozarta po Nirvanę – to zależy od nastroju i okoliczności ), sportu, gór ( kocha Tatry i marzy o wzięciu udziału w wyprawie wysokogórskiej ) i czekolady. W wolnych chwilach spotyka się z przyjaciółmi, jeździ na rowerze (  od czasu pierwszego „dachowania” 3 lata temu – już zawsze w kasku ), sporo czyta, pisze wiersze do swojego pierwszego tomiku poezji i od niedawna uczy się tańca nowoczesnego –jej ulubionym stylem jest modern jazz. Całkiem skutecznie kopie z półobrotu – w czasie studiów trenowała karate kyokushin. Jej motto życiowe to: ”CARPE DIEM!!!”

Joomla SEO by MijoSEF