Zespół

Paweł Grzybowski - Prezes Zarządu Fundacji

pg-bw.jpgUkończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie, był również stypendystą programu Partnership in International Management w Instituto Tecnológico Autónomo de México w Meksyku. Jest jednym z twórców Fundacji i towarzyszącej jej idei. Od początku menedżer Akcji „Nie biorę, chcę normalnie zarabiać”. Do jego zadań należą: kierowanie Fundacją, zarządzanie finansami i personelem, planowanie i realizacja strategii, pozyskiwanie partnerów/sponsorów, kontakty zewnętrzne, współpraca z podmiotami z rynku mediów. Wierzy, że poprzez swoją działalność zmienia świat na lepsze.

Uwielbia podróże na własną rękę, najlepiej w nieznane i plaże z białym piaskiem - kiedyś na takiej zamieszka. Nieuleczalny romantyk i idealista z pragmatycznym podejściem do rzeczywistości. W wolnych chwilach gra na gitarze oraz w futsal i gotuje. Posiadł umiejętność wspinania się po palmach po kokosy. Jego motto to: „Patrz w niebo, chodź po ziemii”.

 

Paweł Jezierski - Wiceprezes Zarządu Fundacji i jej założyciel

pj-bw.jpgPracuje jako lekarz rezydent w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Specjalizuje się z neurologii. Szczególnie interesuje się diagnostyką i leczeniem padaczki. Tłumacz i redaktor w polskiej edycji pisma „Current Opinion in Neurology” oraz „Neurologia po Dyplomie”. Twórca hasła i inicjator Akcji „Nie biorę, chcę normalnie zarabiać”. W Fundacji wytycza główne kierunki jej działania, podejmuje najważniejsze decyzje, reprezentuje Fundację na zewnątrz, głównie w kontaktach z partnerami strategicznymi i mediami.

Lubi działanie i ludzi. Zawsze poszukuje pozytywnego rozwiązania. Kiedy można spolegliwy, kiedy trzeba bezkompromisowy. Wrażliwy na piękno. W wolnych chwilach gra w piłkę nożną, koszykówkę, jeździ na nartach i rowerze, pływa na desce windsurfingowej. Uwielbia taniec i teatr offowy. Jego przyjaciel, Paweł Grzybowski powiedział kiedyś, że sukcesy, których mu brakuje, to anoreksja i miłość:-). Chciałby spędzić rok w Nowym Jorku. Jego ulubione motto to kompilacja myśli Immanuela Kanta i Konfucjusza. Pierwszy powiedział „Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem” a drugi „Uczyć się i nie myśleć, to rzecz zbyteczna, ale myśleć i nie uczyć się to rzecz niebezpieczna”.


Marcin Gomoła - Założyciel i członek Rady Fundacji

mg.jpgOd 2007 roku pełni funkcję General Counsel w Ernst & Young w Polsce. Wcześniej był zastępcą przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Pracował też w Computerland S.A. oraz kancelarii prawniczej Beaty Gessel.

W roku 2003 założył Stowarzyszenie Fair Play (www.fairplay.org.pl), którego głównym celem jest zapewnienie równego dostępu do wykonywania zawodów prawniczych. Współzałożyciel Fundacji "Wiedza i Sumienie"oraz Stowarzyszenia Ruchu Młodego Pokolenia POKOLENIE '89 (www.pokolenie89.pl). Pomysłodawca portalu www.wspieramzolnierzy.pl, którego celem było umożliwienie polskim żołnierzom oskarżonym o ostrzelanie afgańskiej wioski odpowiadania z wolnej stopy. W rubryce „wolne chwile” wpisuje „nie mam wolnych chwil”, a jako hobby podaje „masa zaległych książek”. Kiedyś na pewno zwiedzi Huculszczyznę na Ukrainie. Za motto służą mu słowa: "Lepiej z żywymi naprzód iść, po życie sięgać nowe, niźli w uwiędłych laurów liść z uporem stroić głowę".


Paweł Wierzbicki

pw2Z wykształcenia lekarz (Akademia Medyczna w Warszawie), w trakcie specjalizacji z psychiatrii w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. Typowy umysł ścisły, ale ku niezadowoleniu swoich nauczycieli poszedł na medycynę i nie żałuje. Z zamiłowania informatyk - zdarza mu się popełnić własne oprogramowanie lub uruchomić nowe strony internetowe. Do Fundacji przywiódł go wrodzony altruizm. W ramach działalności w Fundacji m.in. opiekuje się jej stroną www i doradza w kwestiach informatycznych.

W wolnych chwilach poznaje świat, na razie w wymiarze duchowym. Jeśli dożyje reformy służby zdrowia, pojedzie na wycieczkę do Chin.  Jego opis na skype'ie to "Kto żyje bez szaleństwa mniej jest rozsądny niż mniema" za François de La Rochefoucauldem.

Joomla SEO by MijoSEF