O nas

Jesteśmy młodą organizacją pozarządową, która poprzez swoje działania chce przyczynić się do poprawy sytuacji lekarzy i losu polskiej ochrony zdrowia. Poprzez Akcję "Nie biorę, chcę normalnie zarabiać" promujemy właściwe zachowania wśród lekarzy i pragniemy przywracać pacjentom zaufanie do nich. Jednym z naszych głównych zadań jest poprawa sytuacji zawodowej młodych lekarzy i zatrzymanie ich w Polsce. W czerwcu 2008 roku miała miejsce ogólnopolska kampania medialna Fundacji w telewizji, prasie oraz internecie. Skupiamy głównie młodych ludzi z Warszawy, ale mamy też sieć lokalnych pełnomocników w największych polskich miastach. Jako grupa entuzjastów silnie wierzymy w powodzenie naszego przedsięwzięcia i mamy już na swoim koncie sukcesy. Współpracujemy z wieloma firmami i instytucjami, takimi jak: Fundacja im. Stefana Batorego, Ernst&Young, miasto Wrocław, Ruch Młodego Pokolenia, agencja reklamowa PZL, dom mediowy Initiative Media, kancelaria Baker&McKenzie, Stowarzyszenie Normalne Państwo, Naczelna Izba Lekarska, i inne.

Akcja "Nie biorę, chcę normalnie zarabiać"

Hasło Akcji jest głosem lekarzy, którzy pragną dać jasny przekaz: nie bierzemy łapówek, jesteśmy uczciwi, profesjonalnie wykonujemy swoją pracę i chcemy otrzymywać za nią normalne wynagrodzenie. Pensje lekarzy są bowiem bardzo niskie, a warunki w jakich pracują często dalekie od standardów. Co więcej, społeczeństwo uważa ich za najbardziej skorumpowaną grupę zawodową. To wszystko powoduje, że istotny odsetek medyków wyjeżdża z Polski, a ci, którzy zostają, są coraz częściej zniechęceni i sfrustrowani.

Działalność Akcji jest długofalowa. Ma na celu odbudowę zaufania pacjentów niezbędnego w procesie leczenia oraz dyskusję w samym środowisku lekarskim na temat otwartej walki z korupcją. Głównym elementem Akcji jest plakietka z hasłem i logo. Nosząc plakietkę, lekarze mają możliwość zamanifestowania swojej postawy. Pacjenci z kolei, widząc ją w fartuchu lekarza, wiedzą, że ten nie oczekuje od nich łapówki w zamian za leczenie.

Joomla SEO by MijoSEF